فروش فولکس‌واگن در چین، صعودی یا نزولی؟

فولکس‌واگن فروش خود را در چین با سال ۲۰۲۱ برابری می‌کند زیرا تاثیر محدودیت‌های کروناویروس ادامه دارد.

به گزارش بیداربورس، مدیر ارشد عملیات فولکس‌واگن در چین به روزنامه تجاری Handelsblatt اعلام کرد: این خودروسازی در حالی که تلاش می‌کند تاثیر محدودیت‌های کرونایی و کمبود تراشه در نیمه اول را جبران کند، انتظار دارد در سال ۲۰۲۲ حدود ۳.۳ میلیون دستگاه خودرو در چین توقف داشته باشد.

رالف براندشتاتر، مدیر ارشد عملیات فولکس‌واگن به روزنامه آلمانی گفت که این خودروساز قبلاً فروش ۳.۸۵ میلیون دستگاه خودرو در سال جاری را مشابه سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی کرده بود اما انتظارات خود را در اواسط سال تعدیل کرد.

براندشتاتر گفت: فولکس‌واگن در ماه جولای اعلام کرده است که حجم تولید ماهانه در سراسر گروه تا پایان سه ماهه دوم به میزان قابل‌توجهی بهبود یافته است اما برنامه اجرا شده برای جبران کسری نیمه اول و جبران ضرر کافی نبود. او افزود که فولکس‌واگن همچنان انتظار دارد طبق برنامه‌ریزی‌ها فروش خودروهای الکتریکی ID خود را در کشور نسبت به سال گذشته دو برابر کند.

بر اساس گزارش رویترز، براندشتاتر گفت: محدودیت‌های جدید ویروس کرونا در هفته‌های اخیر بر کارخانه‌های فولکس واگن تأثیری نداشته است، اگرچه برخی از فروشندگان مجبور به تعطیلی شدند.

کد خبر 23883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =