عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: بساط قرعه کشی خودرو برای همیشه جمع شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با مثبت ارزیابی کردن روند عرضه خودرو در بورس کالا گفت: روند عرضه خودرو در بورس کالا، شفاف و قابل قبول است.

به گزارش بیدار بورس، محمد صفایی در مورد انتشار نامه شورای رقابت در خصوص عرضه خودرو در بورس بیان داشت: در اقتصاد، قیمت دستوری جواب نمی دهد و بهترین گزینه این است که عرضه و تقاضا، قیمت‌ها را مشخص کند که بهترین و شفاف ترین روش برای تقابل عرضه و تقاضا، عرضه خودرو در بورس کالاست.

وی گفت: رویه عرضه خودرو در بورس قابل قبول است، چون میزان عرضه و تقاضا برای همگان مشخص و شفاف است، بنابراین نامه شورای رقابت را نسنجیده می دانم؛ چون طبق قانون بازار اوراق بهادار، شورای‌عالی بورس بالاترین رکن بازار اوراق بهادار بوده و تصویب سیاست‌های کلان این بازار را برعهده دارد.

صفایی اظهار داشت: باید قرعه کشی را برای همیشه حذف کنیم این شیوه نوعی بلیت بخت آزمایی است و به جای آن، باید عرضه خودرو به طور شفاف در بورس کالا انجام شود تا هم از قیمت های دستوری جلوگیری شود و هم تولید کننده و مصرف کننده متضرر نشوند؛ با عرضه کامل خودروها در بورس کالا، قیمت واقعی شده و در روندی سالم، خودرو به دست مردم برسد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: عرضه خودرو در بورس کالا مورد تایید مجلس است و استمرار این روند می تواند به توسعه اقتصاد کشور کمک کند.

صفایی در پایان تصریح کرد: عرضه خودرو در بورس کالا برای جلوگیری از فعالیت دلالان و همچنین کشف قیمت خودرو در بستری شفاف و متناسب با عرضه و تقاضا انجام شده که باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر 26284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =