• شکل گیری روند صعودی در ۹۲۰۰

  تحلیل تکنیکال "های وب"

  شکل گیری روند صعودی در ۹۲۰۰

  "تایم فریم تحلیل روزانه" قیمت هنوز تثبیت لازم برای اینکه به محدوده حال حاضر قیمتی به عنوان یک حمایت مهم تکیه کند، نداده است(محدوده ۷۴۰۰) برخورد قیمت بر روی کانال روند صعودی و ترکیب با یک محدوده معاملاتی نکته مثبت محدوده ۷۴۰۰ است اما منطقه ای که حاشیه امن تری برای شکل گیری روند صعودی میتوان در نظر گرفت، محدوده ۹۲۰۰ خواهد بود اندیکاتور rsiدر صورت شکست خط داینامیک نزولی دیدگاه بهتری برای شکل گیری روند صعودی دارد، با این حال از دیدگاه زمانی و ترکیبی با قیمت میتوان محدوده مارک شده (خطوط افقی) را زیر نظر داشت. "تایم فریم هفتگی" در تایم هفتگی حفظ محدوده ۷۴۰۰ بسیار مهم است رفتار اندیکاتور استوکستیک هنوز تریگر وود برای ما صادر نکرده است. با این اوصاف ۹۴۰۰ شکست ترند نزولی در تایم هفتگی اهمیت بالایی دارد.

 • تحقق ۴۰تومان سود برای شبندر طی تابستان

  مروری بر سهم پرپتانسیل

  تحقق ۴۰تومان سود برای شبندر طی تابستان

  شبندر در بهار ۳۲ تومان سود ساخت و پالایشگاه‌ها (به جز شپنا) نسبت سود خالص به فروش ۱۰ الی ۱۲ درصدی داشتند. در تابستان اثر موجودی‌ها نیز به سود پالایشگاه‌ها کمک می‌کند چون قیمت محصولات از مرز ۵۵دلار به ۷۵دلار رسیده و این تفاوت معناداری است. ما انتظار تحقق ۴۰تومان سود برای شبندر را طی تابستان داریم با این حال حتی تداوم سود ۳۲تومانی هم به معنای P.e زیر ۵ است.

 • انتظار سودآوری ۱۱۰۰تومانی از سپید

  مروری بر سهم سپیدماکیان

  انتظار سودآوری ۱۱۰۰تومانی از سپید

  سپید به سودآوری خود با شتاب قبلی تداوم بخشیده و انتظار می‌رود که ۸۵۰تومان سود در سال جاری بسازد. این روند صعودی در سودآوری سال بعدی هم ادامه دارد و انتظار سودآوری ۱۱۰۰تومانی ازاین سهم باید داشت. با توجه به اصلاح ۱۵درصدی طی روزهای اخیر به نظر می‌رسد که گزینه مطلوبی است. DPS : ۳,۰۰۰ EPS: ۵,۳۸۷.۸۸ P/E: ۱۰.۳۸

 • شکبیر با p.e ۴-۵

  مروری بر سهم پتروشیمی امیرکبیر

  شکبیر با p.e ۴-۵

  شکبیر در بهار هم زیان تسعیر ارز و هم مالیات شناسایی کرده بود در حالی که طی تابستان سود تسعیر شناسایی می‌کند و خبری از مالیات هم قاعدتا تا پایان سال نخواهد بود چون معاف از مالیات است. ازاین زاویه می‌تواند یک پتروشیمی p.e ۴-۵ باشد. DPS : ۱۰,۲۰۰ EPS: ۱۳,۲۳۹.۳۰ P/E: ۷.۵۶

 • معرفی سهم پرپتانسیل کوتاه‌مدت و بلندمدت

  بررسی چشم انداز بازار از نگاه تحلیل‌گران

  معرفی سهم پرپتانسیل کوتاه‌مدت و بلندمدت

  در روزهایی که عوامل بیرونی بر بازار سرمایه تاثیرگذاری بالایی دارند به بررسی چشم‌انداز بورس از نگاه کارشناسان بورسی در خصوص صنعت پیشرو وسهام با پتانسیل رشد بالا پرداخته‌ایم.

 • برآورد سود ۸۰۰ تومانی فسبزوار

  مروری بر سهم "فسبزوار"

  برآورد سود ۸۰۰ تومانی فسبزوار

  فسبزوار فولاد سبزوار، تازه وارد بازار در شهریور ماه ۶۵ میلیارد تومان فروش داشته است که جمع نه ماهه به ۴۲۶ میلیارد تومان رسیده است که بیش از ۱۵۰ درصد رشد نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می‌دهد. این اسفنجی‌زن گروه پارسیان، نزدیک به ۵۵۰ هزار تن فروخته است که با پیش‌بینی نسبت اسفنجی به شمش نزدیک ۵۷ درصد و ظرفیت فعلی فولاد سبزوار، برآورد سود ۷۰۰ تومانی برای سال مالی جاری و همچنین تقسیم سود احتمالا ۵۰۰ تومانی در مجمع پیش‌رو داریم. با توجه به طرح توسعه‌ای که ۲۵ درصد به ظرفیت شرکت در انتهای سال شمسی ۱۴۰۱ و همچنین برآورد سود ۸۰۰ تومانی برای سال مالی آتی شرکت، این سهم می‌تواند از گزینه‌های جذاب با ریسک به ریوارد قابل قبول باشد. P/E : ۶.۲۹ EPS : ۵,۷۳۵.۴۱ DPS: ۵۵۰

 • سود ۵۵ تومانی در بهار و ۶۵ تومانی در تابستان

  مروری بر سهم "شپنا"

  سود ۵۵ تومانی در بهار و ۶۵ تومانی در تابستان

  شپنا می‌تواند با فرمول جدید تعیین کرک اسپرد، با رشد بااهمیتی در سود مواجه شود. این پالایشگاه با ۳۶۰هزار بشکه پالایش در روز، هم‌اکنون بیش از ۱۰دلار کرک اسپرد دارد و به نظر می‌رسد که ارزش بازار آن باید به شکل مناسبی رشد کند. البته برای تمام پالایشگاه‌ها با توجه به کرک اسپرد نزدیک ۱۰ دلاری این سودآوری قابلیت تحقق دارد. پالایش نفت تهران در گزارش قبلی خود ۳۴ تومان به ازای هر سهم در سه ماهه اعلام کرده است که می‌تواند نزدیک به ۵۵ تومان در بهار و ۶۵ تومان در تابستان محقق کند. پالایش نفت لاوان بیش از ۵۰۰ تومان در بهار و ۶۰۰ تومان در تابستان می‌تواند محقق کند. با توجه به ابلاغیه صورتحساب ۵ ماهه از سوی وزارت نفت بایستی منتظر ماند در هفته جاری گزارش‌های این گروه پرحاشیه از راه برسد. DPS : ۱,۲۰۰ EPS: ۱,۹۵۳ P/E: ۷.۴۰

 • رشد درآمد دلر در تابستان

  مروری بر سهم "دلر"

  رشد درآمد دلر در تابستان

  دلر در تابستان رشد مناسبی در درآمد داشته و منتظر یک گزارش بسیار خوب در سه‌ماهه تابستان ازین شرکت باید بود. بدون حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی، دلر p.e مناسبی دارد و ازاین زاویه یک گزینه مطلوب صنعت دارویی است که با ریسک اندک، پتانسیل خوبی در دل آن نهفته است. DPS : ۳,۴۱۶ EPS: ۳,۷۹۲ P/E: ۱۱.۸۶

 • عرضه اولیه زیرمجموعه‌ها و تجدید ارزیابی شستا

  عرضه اولیه زیرمجموعه‌ها و تجدید ارزیابی شستا

  شستا تا پایان ماه جاری نزدیک ۲۰۰تومان سود تقسیم می‌کند و انتظار می‌رود که عرضه‌اولیه زیرمجموعه‌های جدید و بحث تجدید ارزیابی را نیز مطرح کند. این تقسیم سود، شستا را به قیمت‌هایی می‌رساند که شاخص کل ۱.۱میلیون واحد بود و به لحاظ روانی تاثیرگذار است. به نظر می‌رسد خبر مجمع شستا منجر به تحرک سهم و ایجاد بازدهی شود. P/E : ۵.۹۳ EPS : ۲,۱۹۳.۵۳ DPS: ۱,۲۰۰

 • انتشار اوراق، راهی برای تامین کسری بودجه

  انتشار اوراق، راهی برای تامین کسری بودجه

  رشد و توسعه‌ بازار صکوک در چند سال اخیر، به دلیل نقش آن در گسترش سرمایه‌گذاری در طرح‌های سودآور تحقق یافته است؛ همچنین قابلیت دیگر صکوک، آن است که به عنوان ابزاری برای کنترل نقدینگی و اعمال سیاست‌های انبساطی و انقباضی پولی مورد استفاده قرار گیرد.

 • تحلیل تکنیکال "کحافظ"

  تحلیل تکنیکال "کحافظ"

  "تایم فریم روزانه" سهم در یک روند صعودی بلند مدت یک بازگشت به سطح کانال شکسته شده داشته است که بعد از تثبیت در پولبک موجی در حال جمع شدن برای خروج از محدوده فنر شدن قیمت است تثبیت بالای ۴۵۰۰ به شکل گیری روند صعودی کمک خواهد کرد از دیدگاه حجم و اندیکاتور هم سهم الارم های کم رمقی را صادر کرده که از لحاظ چارت خوانی به معنی ایجاد یک محدوده تصمیم گیری تلقی میشود. "تایم فریم هفتگی" انتظار کمی رنج زدن در محدوده فعلی به دلیل شکل هندسی مقاومت پیش رو و البته با دیدگاه انالیز زمانی ادامه دار بودن فضای ساید تا رسیدن به محدوده مارک شده زمانی (خطوط قرمز و ابی رنگ عمودی ) تا فشردگی کامل شده و سهم جهت صعودی به خود بگیرد

 • تحلیل بنیادی "کحافظ"

  تحلیل بنیادی "کحافظ"

  شرکت کاشی و سرامیک حافظ تا کنون چندین مرتبه خط تولید خود را نوسازی کرده و اقداماتی از جمله، خرید ماشین آلات جدید در سال ۹۸ ،تقویت نیروی انسانی، تکمیل ظرفیت‌های فنی به همراه تولید کاشی ۱۰۰*۱۰۰ نانوپولیشی برای اولین بار در ایران باعث شده است تا تصویر برند حافظ در بازار همانند سال‌های گذشته خود رشد کرده و ه و در سایز اشاره شده به عنوان برترین شرکت تولید کننده و همچنین جزو ۱۰ شرکت برتر ایران در صنعت کاشی و سرامیک قرار بگیرد.

 • وبانک با P/E حدود ۵

  وبانک با P/E حدود ۵

  وبانک در محدوده p to nav ۴۵% معامله می‌شود. این شرکت با مالکیت بر شاراک عملا یک پتروشیمی است که با فرض یک سود منطقی در شاراک و تقسیم سودهای محافظه‌کارانه در سایر زیرمجموعه‌ها به p.e fw حدود ۵ می‌رسد. توجه کنیم که وبانک عمدتا به دلیل سیاست سهامدار عمده تقسیم سود کاملی دارد. این شرکت طی هفته‌های اخیر همگام با نمادهای کوچک بازار افت کرده و رفتاری مشابه پتروشیمی‌ها نداشته است.

 • سود ۱۲۰ تومانی فروس

  مروری بر سهم پرپتانسیل

  سود ۱۲۰ تومانی فروس

  به گزارش بیداربورس، فروس به دلیل قطعی برق، تابستان چندان جالبی نداشته اما قیمت های جهانی صعودی است و همچنان به واسطه این شرایط در دو فصل باقی مانده می تواند تحرکات خوبی داشته باشد. اگر قطعی برق نبود، فروس بیش از ۱۲۰تومان سود می ساخت. حالا می توان گفت بازهم به واسط طرح توسعه تعریف شده و تقویت هرچه بیشتر نرخ فروسیلیس در چین به واسطه سیاست های سختگیرانه، شرایط به نفع این شرکت است.

 • تجدید ارزیابی خکار در آینده ای نزدیک

  مروری بر سهم پرپتانسیل

  تجدید ارزیابی خکار در آینده ای نزدیک

  در قطعه سازان به واسطه افت های اخیر، سهم های p.e محور نیز دیده می شوند. خکار در آینده نزدیک مجمع تجدید ارزیابی خواهد داشت که قیمت آن را تعدیل می کند. ضمنا طی ماه های اخیر بازدهی منفی سنگینی داشته اما به لحاظ p.e ttm در محدوده زیر 9 واحد قرار دارد. انتظار تحلیلی ما این است که این p.e در سناریو محافظه کارانه هم حفظ شود. ازانجا این صنعت خالی از سهم های p.e محور است لذا در میان مدت انتظار بازده مناسب از خکار داریم. ارزش معاملات میانگین خکار به صورت روزانه بیش از 10 میلیارد تومان است و ارزش بازار آن نیز در مرز هزار میلیارد تومان قرار دارد.

 • معرفی سهم پرپتانسیل کوتاه‌مدت و بلندمدت

  بررسی چشم انداز بازار از نگاه تحلیل‌گران

  معرفی سهم پرپتانسیل کوتاه‌مدت و بلندمدت

  این روزها که نوسانات بازار بالا بوده و تنتخاب سهم و ورود و خروج سخت است به بررسی چشم‌اندازبورس از نگاه کارشناسان بورسی در خصوص صنعت پیشرو و سهام باپتانسیل رشد بالا پرداخته ایم.

 • معرفی سهم پرپتانسیل کوتاه‌مدت و بلندمدت

  بررسی چشم انداز بازار از نگاه تحلیل‌گران

  معرفی سهم پرپتانسیل کوتاه‌مدت و بلندمدت

  در آخرین روزهای نیمه اول سال و روزهایی که عوامل بیرونی بر بازار سرمایه تاثیرگذاری بالایی دارند به بررسی چشم‌اندازبورس از نگاه کارشناسان بورسی در خصوص صنعت پیشرو و سهام باپتانسیل رشد بالا پرداخته ایم.

 • معرفی سهم پرپتانسیل کوتاه مدت و بلند مدت

  بررسی چشم‌انداز بازار از نگاه تحلیلگران

  معرفی سهم پرپتانسیل کوتاه مدت و بلند مدت

  مدتی بود که بازار از روند تحلیل خارج شده و هیجانات بر بازار حکم‌فرما بودند، اما زمان گذشت و تحلیل توانست جایگاه خود را در بازار پس بگیرد. در این گزارش برای پیش‌بینی بهتر بورس در نیمه دوم سال، چشم‌اندازبورس را از نگاه کارشناسان بورسی در خصوص صنعت پیشرو و سهام باپتانسیل رشد بالا بررسی کرده‌ایم.

 • تامین عمده ارز دابور با دلار ۴۲۰۰ تومانی

  مروری بر سهم پرپتانسیل

  تامین عمده ارز دابور با دلار ۴۲۰۰ تومانی

  دابور از دارویی‌هایی است که بدون حذف دلار کمترین P.e صنعت خود را دارد. این شرکت عمده ارز خود را ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کند و افزایش نرخی دریافت نکرده است. به دلیل اینکه حق تقدم‌های سهم در بازار هستند، دابور کم هیجان معامله می‌شود و ۳ هفته دیگر که حق‌تقدم‌ها به پایان برسند، احتمالا مدل معاملات سهم تغییر خواهد کرد. صنعت دارو با افزایش‌نرخ های پی در پی و همچنین اظهارنظرهای مسئولین و وزیر بهداشت مبنی بر تغییر مسیر یارانه‌ دارو از کارخانجات به مردم از طریق بیمه‌ها می‌تواند جز صنعت پیشرو در نیم سال دوم باشد. در این گروه دابور، دتماد، درازک، دلر و هلدینگ‌های وپخش و تیپیکو می‌توانند مورد توجه باشند.

 • سود واقعی شتران چقدر است؟

  بررسی سهم های پرپتانسیل

  سود واقعی شتران چقدر است؟

  شتران در سال ۹۹ به سود ۱۴۷۷ ریالی رسید. در گزارش‌های فصلی آن قدر اصلاح صورت گرفته که نمی‌توان به عدد سود محقق شده هر فصل استناد کرد. در چهار فصل سال ۹۹ سود محقق شده به ترتیب ۱۷۸ریال، ۱۵۳ریال، ۲۸۰ریال و ۸۶۷ریال است. در بهار سال جاری نیز ۳۴۳ ریال سود محقق شده است. ما در واقع تصور می‌کنیم سود هر فصل شتران به صورت واقعی ۵۷۵ ریال باشد. ضمنا گزارش بهار هم بدون اعلام نرخ پالایش و پخش بوده و شرکت محافظه کارانه گزارش داده است. ازاین زاویه وقتی گزارش ۶ماهه بیاید، بازار چنین برداشت می‌کند که کوارتر تابستان یک جامپ اساسی در سود اتفاق افتاده است. در کل p.e fw شتران هم‌اکنون زیر ۵ است و انتظار ما این است با انتخاب رئیس پالایش و پخش در هفته‌ی گذشته و همچنین شنیده‌های حاکی از نامه‌نگاری وزارت نفت با پالایشگاه‌ها در کمتر از یک ماه آینده منتظر اعلام نرخ باشیم که می‌تواند در صورت حفظ فرمول به صورت اخیر، صنعت پیشرو و شگفت‌آوری در گزارش‌های این صنعت رقم بخورد.

 • خریداران پرقدرت برای ملی مس

  مروری بر سهم‌ پر پتانسیل

  خریداران پرقدرت برای ملی مس

  فملی مدتی است که در محدوده فعلی باقی‌مانده و خریداران پرقدرتی دارد. سهم بازدهی اندکی در هفته‌های اخیر داشته اما با دلار ۲۳هزارتومانی و مس ۹هزار دلاری، پتانسیل رسیدن به ۲۸۰ – ۳۰۰ تومان سود را دارد. ملی مس در آینده نزدیک افزایش سرمایه از سود انباشته می‌دهد و طبق سوابق، فولاد مبارکه و ملی مس عموماً پس از افزایش سرمایه از انباشته رشد می‌کنند. با توجه به P.e فملی و مقایسه با انتخاب‌هایی که در صنعت پتروشیمی و فلزات وجود دارد و با توجه به عدم وجود ریسک قطعی آب، برق و گاز در ملی مس، باید گفت که فملی یک گزینه سرمایه‌گذاری است. توجه کنیم که عموم کامودیتی محورها در تابستان با مشکل برق و در زمستان با کمبود گاز مواجه هستند اما فملی ازین مسئله مستثنا بوده و ریسک اندکی دارد.

 • ‌روند صعودی قوی بیمه کوثر دررسیدن به سود عملیاتی

  مروری بر سهم‌ پر پتانسیل

  ‌روند صعودی قوی بیمه کوثر دررسیدن به سود عملیاتی

  به گزارش بیداربورس، بیمه کوثر تحولات بسیار خوبی داشته است. آنچه ما از وضعیت این شرکت برداشت می‌کنیم یک‌روند صعودی قوی دررسیدن به سود عملیاتی در صنعت بیمه است. کوثر می‌تواند به‌راحتی ۱۶۰تومان سود قابل تکرار در سال جاری داشته باشد همچنین بحث‌هایی در خصوص افزایش سرمایه این شرکت مطرح است و طبق گزارش بیانیه ثبت افزایش سرمایه، سودآوری شرکت طی سه سال آینده با شیب بسیار تندی رشد می‌کند. به نظر می‌رسد بیمه کوثر پتانسیل‌های خوبی داشته باشد.

 • معامله حق تقدم تیپیکو در p.e زیر ۸

  مروری بر سهم‌ پر پتانسیل

  معامله حق تقدم تیپیکو در p.e زیر ۸

  حق تقدم تیپیکو تا ۲۵شهریور مهلت دارد. باید توجه داشت که تیپیکو قادر به تحقق ۲۵۰تومان سود در سال جاری بدون حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی است. از این زاویه حق تقدم آن در محدوده p.e زیر ۸ معامله می‌شود که در میان دارویی‌ها چنین گزینه‌هایی بسیار محدود هستند ضمناً حجم معاملات حق تقدم تیپیکو و سهام آن بسیار مناسب است لذا قابلیت تزریق منابع وجود دارد درحالی‌که اکثر خوب‌های دارویی (مانند دابور و حق تقدم آن) اجازه تزریق سنگین پول را نمی‌دهند.

 • شستا، گزینه ای برای سرمایه گذاری بلندمدت

  مروری بر سهم‌ پر پتانسیل

  شستا، گزینه ای برای سرمایه گذاری بلندمدت

  شستا تا پایان مهرماه مجمع تقسیم سود خود را برگزار خواهد کرد. با توجه به سود محقق شده و بحث عرضه اولیه رایتل و در جریان بودن تجدیدارزیابی، باید گفت که به دید نیمه دوم سال، شستا با توجه به پتانسیل‌هایی که دارد، یک گزینه کم ریسک تلقی می‌شود. محدوده جاری می‌تواند برای سرمایه‌گذاران میان‌مدتی مطلوب تلقی شود.

 • احتمال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای سپید، سیمرغ و غزر

  بررسی سهم پرپتانسیل

  احتمال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای سپید، سیمرغ و غزر

  به گزارش بیداربورس، در گروه غذایی، نمادهایی حضور دارند که می‌توان به آینده آنها امیدوار بود. در محدوده P.e fw منطقی هستند و حذف ارز ترجیحی به آنها کمک می‌کند. از جمله این نمادها به سپید، سیمرغ و غزر باید اشاره کرد. این سه نماد در تولید مرغ، تخم مرغ و ماکارونی با آرد دولتی فعال هستند و انتظار ما این است که با شیب فعلی رشد درآمد و با توجه به متوسط p.e بازار، نسبت به کلیت بازار بازده بهتری داشته باشند.

 • هجرت، دتوزیع و پخش در رالی صعودی گروه دارو

  سهم پرپتانسیل در گروه دارویی ها

  هجرت، دتوزیع و پخش در رالی صعودی گروه دارو

  به گزارش بیداربورس شرکت‌های پخش دارو و غذا با شیب تندی درآمد خود را افزایش داده‌اند. به نظر می‌رسد که نمادهایی مانند هجرت، دتوزیع و پخش نسبت به آنچه تصور می‌کردیم سودآوری بالاتری داشته باشند. افزایش نرخ فروش اقلام دارویی، باعث رشد بااهمیت درآمد ماهانه شرکت‌های توزیع دارو شده و در سایه ثبات حاشیه سود می‌توان به EPS fw بالاتر فکر کرد.

 • "سیمرغ" بزرگترین مجموعه مرغداری خاورمیانه

  تحلیل بنیادی شرکت سیمرغ

  "سیمرغ" بزرگترین مجموعه مرغداری خاورمیانه

  شرکت سیمرغ در سال ۱۳۹۷ به سهام عام تبدیل و عرضه اولیه شرکت نیز در سال ۱۳۹۸ انجام شد. در حال حاضر نیز به عنوان بزرگترین تولید کننده تخم مرغ در سطح کشور و بزرگترین مجموعه مرغداری خاورمیانه مشغول فعالیت است.

 • سیمرغ در یک موج صعودی روند دار

  تحلیل تکنیکال شرکت سیمرغ

  سیمرغ در یک موج صعودی روند دار

  "در تایم فریم روزانه " قیمت بعد از شناسایی سطح حمایتی ۱۷۰۰ تومان و واکنش جذاب به  این محدوده  تا سطح ۲۳۰۰ تومان که از منظر تکنیکال این فضا یک محدوده محک برای شناسایی سود بود پیش رفت که همونطور که مشاهده میشود در این منطقه یک اصلاح اتفاق افتاد. منطقه پر پتانسیل که احتمال  حمایت از این محدوده را بالا میبرد منطقه ۱۸۰۰ تا ۱۷۰۰ تومان بوده و حجم های بازار در این محدوده باید برای یک معامله گر زیر نظر باشد. "در تایم فریم هفتگی " از دیدگاه پرایس هجوم چند باره در بازه های زمانی مختلف به سطح ۲۴۰۰ تومان نشان از کم شدن قدرت این سطح مقاومتی دارد  و در صورت ایجاد تراکم  قیمتی در نزدیکی این سطح میتوان به شکست این محدوده امیدوار بود  ضمن اینکه قرار گرفتن در یک سطح کارکشن  بعد از  یک  موج ایمپالس بوده که با این اوصاف یک موج صعودی  روند دار  را  میتوان از اینده این چارت انتظار داشت  از منظر ابر کومو هم   ورود به ابر  ممکن است مدتی  رفتار قیمت را دچار سردرگمی کند که در نهایت بعنوان همان تراکم برای ما معنا خواهد شد.

 • ولساپا کم ریسک و پرپتانسیل

  مروری بر سهم رایان سایپا

  ولساپا کم ریسک و پرپتانسیل

  به گزارش بیداربورس، ولساپا همبستگی زیادی با خساپا دارد اما به لحاظ سودآوری در محدوده P.e fw حدود ۶ – ۶.۵ است. بر این اساس اگر تصور می‌کنیم که صنعت خودرو و خصوصا خساپا بر مدار صعودی خواهد بود و بخشی از ریزش خود را جبران می‌کند، آنگاه می‌توانیم نتیجه بگیریم که ولساپا هم به دلیل p.e محور بودن کم ریسک و پرپتانسیل است.

 • اسیر هیجانات بازار نشوید

  توصیه کارشناس بازار سرمایه به سهامداران:

  اسیر هیجانات بازار نشوید

  این روزها با افزایش ارزش معاملات سرانه خرید حقیقی در بازار کاهشی می باشد که این نشانه ورود پول های خرد و افراد جدید به بازار است.  سرمایه گذاران هنوز تجربه تلخ ریزش سنگین پارسال بازار بورس را از یاد نبرده اند، بنابراین لازم این روزها حتما با استراتژی و پرهیز از جو زدگی اقدام به سرمایه گذاری و خرید و فروش کنند.