سبزپوشی بیشتر نمادها در بازار در پی رشد نرخ ارز

رابطه مستقیمی بین نرخ ارز و رشد شاخص بورس وجود دارد، به محض رشد نرخ ارز شاهد اثر مستقیم آن بر بازار سرمایه و سبزپوشی بیشتر نمادها در بازار خواهیم بود.

به گزارش بیداربورس، نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی به افزایش قیمت ارز در بازار و تأثیر آن بر معاملات بازار سهام اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت ارز و رشد نقدینگی موجود در کشور،  بر نرخ جایگزینی ارزش سهام شرکت های صادرات محور تاثیر می گذارد که این موضوع سوددهی بالاتری را برای سهامداران رقم می زند.

عباس آرگون با ابراز امیدواری نسبت به روی کار آمدن دولت جدید، گفت: تغییر دولت چنانچه با تصمیمات درست و انتخاب های صحیح در کابینه همراه باشد می تواند فضایی جدیدی در نظام اقتصادی و اجتماعی کشور ایجاد کند.  

او ادامه داد: بازار سهام روند خاص خود را دارد، سهامدارانی که وارد بازار می شوند نباید به صورت هیجانی و به دور از تحلیل اقدام به سرمایه گذاری در این بازار کنند. برخی از سهامداران با رفتارهای هیجانی خود، دید کوتاه مدتی نسبت به سرمایه گذاری در بازار سهام دارند، در حالی که اگر سرمایه گذاران دید خود را از این بازار بلندمدت کنند به طور حتم قادر به کسب بازدهی معقولی از این بازار خواهند بود.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی اظهار داشت: در صورتی که سهامداران دید بلندمدت و تحلیل محوری به این بازار داشته باشند، به هیچ عنوان از این بازار متضرر نمی شوند و سود بیشتری از این بازار نسبت به سایر بازارها کسب خواهند کرد.

آرگون تاکید کرد: باید منتظر بود تا رویکردها و اقدامات صورت گرفته از سوی مسوولان  در خصوص بازار سرمایه مشخص شود، بازار جایگاه خوبی برای تامین نقدینگی و هدایت منابع مالی به بخش های مولد دارد.

او در پایان گفتگو افزود: بازار سرمایه جایگاه خود را نسبت به سال های گذشته در نظام مالی – اقتصادی کشور پیدا کرده است؛ بنابراین بهتر است تا مسوولان در دولت و مجلس تسلط بیشتری نسبت به بازار سرمایه در مقایسه با دیگر بازارها داشته باشند.  

کد خبر 5736

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =